קמיני פלט


קמיני פלט הם קמינים הפועלים על שבבי עץ דחוס הנקראים פלט. שבבי העץ מגיעים בשקים של 15 ק"ג שמספיק ל24 שעות בעירה. שבבי העץ יבשים לחלוטין ונקים ממזיקים. כיום, חומר הבעירה של קמיני הפלט הוא חומר הבעירה הזול ביותר מבין חומרי הבעירה של סוגי קמינים שונים (עצים, נפט וגז). מחיר של שק פלט נע בין 30-40 ש"ח.
הפלט, בזכותו היותו יבש לחלוטין לא מייצר ריח בחלק החיצוני של הארובה.

יתרון נוסף של קמיני הפלט על פני קמינים אחרים הוא שאחוזי הניצולת של חומר הבעירה של קמין הם גבוהים מאוד ונעים בין 90-98% - נתונים גבוהים ביותר ביחס לשאר סוגי הקמינים. בזכות הניצולת הגבוהה של הפלט שפירושה שריפת רוב הפלט כמות האפר שנשארת לפינוי ממגירת האפר של הקמין הוא קטן מאוד ביחס לקמיני עצים.
תהליך הזנת הפלט לקמין: לקמיני הפלט ישנו מיכל פלט בגדלים משתנים מדגם לדגם כשהקטן ביניהם מספיק ל-20 שעות עבודה לפחות כשעוצמת הלהבה היא הנמוכה ביותר. קיימת אפשרות לרכוש מיכל פלט גדול המספיק לחורף שלם. המיכל הגדול מתחבר למיכל הקטן של הקמין והפלט ממולא מהמיכל הגדול לקטן באופן אוטומטי כך שאין כל התעסקות עם הזנת הפלט לקמין. ניתן לראות בסרטון המצורף בתחתית העמוד את הפלט ואת המיכל של הקמין. 

הארובה של קמיני הפלט היא בקוטר 10 ס"מ. קוטר צר במיוחד ולכן ההתקנה של קמין פלט היא פשוטה ונוחה מאוד. בנוסף, הארובה של קמיני הפלט ושל קמיני הנפט היא אותה ארובה ולכן במידה ורוצים להחליף קמין נפט מומלץ להחליפו לקמין פלט ולהשתמש בארובות הקיימות וכך לחסוך בהוצאות.

ההתעסקות סביב ניקיון קמין הפלט היא כמעט אפסית. ההסבר לכך הוא שניקיון הזכוכית נעשה באופן אוטומטי ע"י מערכת זרימת אוויר. בנוסף, כפי שכבר הוסבר למעלה ניצולת הפלט היא גדולה מאוד ולכן נשאר מעט מאוד אפר לפינוי. פינוי האפר הוא הניקיון היחידי שצריך להיעשות על ידי בעל הקמין פעם בשבוע.
פליטת הגזים נדחסת ע"י מפוח בעוצמה כלפי מעלה כך שלא ניתן לראות את העשן היוצא מהארובה.
בכל הדלקה מפוח שאיבת אפר שואב אפר שיש בתנור. בכל כיבוי של הקמין מפוח הארובה פועל וגורם לכך שישאר כמה שפחות אפר בקמין.
בקמיני פלט ישנם מפוחים המפזרים אוויר חם לחלל הבית וכך החום שבטמפרטורת החדר גבוה יותר וניתן להשתמש בחום אותו מפיץ הקמין לא רק בחלל בו הקמין נמצא אלא בחדרים נוספים שאליהם מחברים את המפוחים.

בקמיני הפלט קיימים גם דגמים הנקראים קמיני פלט בנוים שהם קמינים שבנוים בתוך קיר ומה שמוצג הוא רק הזכוכית של הקמין. ניתן לשלב את הקמין בקיר גבס מעוצב עם בריקים, עם פלזמה וכל קיר מעוצב אחר. לקמיני הפלט הבנויים ניתן לשלב פתחי אוויר לפיזור החום משני צדי הקיר בו הקמין נמצא.

הטכנולוגיה הקיימת בקמיני פלט היא הטכנולוגיה המתקדמת ביותר כיום מבין סוגי הקמינין הקיימים (עצים, נפט וגז). קמיני פלט מגיעים עם שלט שבאמצעותו ניתן לכוון את הטמפרטורה הרצויה ואת עוצמת הלבה הרצויה. יש אפשרות להפעיל את המפוחים דרך השלט וכמובן להדליק ולכבות את הקמין באמצעות שלט. יש אפשרות לחיבור הקמין לסמארטפון וביצוע הפעולות דרך הסמארטפון. בנוסף, ישנה אפשרות לכוון תוכנית של 6 הדלקות אוטומטיות של הקמין או תוכנית שבועית להדלקות אוטומטיות של הקמין. קמין פלט סופר באופן עצמאי את מספר השעות בהם הוא פועל וכך מתריע על מועד צורך בטיפול שנתי.

לסיכום, קמיני הפלט בעלי יתרונות רבים: חומר בעירה זול, התקנה והפעלה פשוטה ונוחה לכל משתמש, טכנולוגיה מתקדמת ביותר וכן שמירה על איכות הסביבה. אנו, בחברת קמינטי, ממליצים לכם לרכוש קמין פלט ובטוחים שתהנו מהשימוש בו.

 
logo בניית אתרים